Najděte si své boty
Zdravotní stélka Birkenstock - kvalita vrstva za vrstvou

Suroviny ve zdravotní stélce Birkenstock.

image

Při výběr surovin na výrobu zdravotní stélky Birkenstock platí, že dost dobré je jen to nejlepší:

Latexové mléko získané z kůry kaučukovníků se v četných pracovních krocích a za pečlivé kontroly zpracovává na pojivo, které váže korkový granulát zdravotní stélky Birkenstock.

Vzhledem k vysoké elasticitě latexu a jeho pevnosti v tahu je zdravotní stélka trvale pružná a má mimořádně dlouhou dobu životnosti.

Rostlinná textilní vlákna – juta – se nejprve máčí, loupou, češou, čistí a nakonec změkčují a teprve potom se tkají. Získaná tkanina zdravotní stélku stabilizuje a přijímá vlhkost.

Korek není jenom korek

Než je možné použít kvalitní přírodní korek k výrobě našich produktů, je nutné provést celou řadu náročných pracovních operací. Nejprve je třeba oloupat z korkového dubu vrstvu kůry v tloušťce nejméně pět centimetrů. Tento postup je možné opakovat za přísné kontroly pouze každých devět let, a proto příznivě ovlivňuje růst těchto stromů. Aby byl korek skutečně hygienicky čistý, vaří se kůra po dlouhou dobu v nádrži s vodou. Potom se krájí na pruhy, z nichž se vysekávají korkové zátky. Zbylá část korkové kůry se několikrát mele a prosévá na určitou velikost zrna. Pro naši výrobu používáme pouze nejčistší a nejdražší korek nejvyšší kvality.

image

Všechny mimořádně vlastnosti přírodní suroviny – vysoká elasticita, vynikající tlumicí schopnosti, dobrá izolace tepla, chladu i vlhkosti – se využívají právě pro výrobu světově známé zdravotní stélky.

Latex

Latex je přírodní pojivo pro vložky vyráběné z korku. Získává se z nařezané kůry kaučukovníku (Hevea brasiliensis), ze které se mléko odebírá v určitém, přesně odměřeném množství. I v tomto případě se dary přírody sklízejí opatrně, aby nebyla narušena ekologická rovnováha.

Juta

Juta zajišťuje našim produktům dodatečnou stabilitu a lepší přijímání vlhkosti. Rostlina se pěstuje pro průmyslové účely. Nevyčerpáváme tedy žádné zdroje, ale záměrně je vytváříme.