Najděte si své boty
Materiály zdravotní obuvi firmy Birkenstock

Materiály produktů firmy Birkenstock – Jednoduše kolem dokola dobré.

Hladká kůže

image Hladká kůže Birkenstock je mimořádně silná – asi tři milimetry – a přesto měkká. Přírodní kůži je možné poznat jak podle vůně, tak i podle typické lícové kresby a barvy povrchu. Nepoužíváme žádné syntetické krycí barvy, kterými bychom tyto rozdíly vyrovnávali – póry v kůži proto zůstávají otevřené a prodyšné.

Birko-flor®

Birko-flor je materiál odolný vůči roztržení, snadno se udržuje a je příjemný na dotyk. Nejvyšší vrstva tohoto materiálu má strukturu podobnou kůži, spodní vrstva je opatřena měkkým rounem. Birko-flor je cenově výhodná alternativa kůže s velkými perspektivami pro budoucí využití.

Nubuk

Nubuk vzniká broušením přirozené lícové kresby kůže. Kůže tak získává sametový vzhled.

image

Ražená kůže

Mimořádně působivý vzhled dodává kůži Birkenstock speciální ražba v optice stromové kůry.

Velurová kůže

Z velké hovězí kůže se na náš velur použije sotva polovina. Jedná se o mimořádně pevnou a silnou kůži, která je i přesto pohádkově sametová a přitom nezničitelná. Ani v tomto případě nelze zabránit rozdílům ve struktuře, které jsou viditelným rozpoznávacím znakem pravé přírodní kůže.

Birko-flor Nubuk®

Tento nový materiál má povrchovou strukturu typickou pro kůži a speciální způsob zušlechtění (zvláštní konečné opracování povrchu Birko-flor®) mu dodává vzhled podobný nubuku. Birko-flor Nubuk® vypadá jako pravá kůže a je i stejný na dotyk.

Birko-filz

Plst Birko-filz je směs buničité vlny a syntetické plsti. Směsová tkanina je prakticky nezničitelná a přitom prodyšná a příjemná na nošení.

Mikrovlákno

Vysoce kvalitní mikrovlákna, která používáme na výrobu obuvi Birkenstock, mají jemnou optiku podobnou nubuku. Tento materiál je velmi lehký, prodyšný, odolný vůči namáhání a příjemný na dotyk.